Zespół Szkół w Rzeczniowie imienia księdza profesora Józefa Pastuszki
Publiczne Gimnazjum
"Kto Ojczyźnie swej służy, sam sobie służy"
P. Skarga

* Kliknij tu jeżeli film nie wyświetla się.⚽  Dzień chłopaka na sportowo  ⚽
30 września, 2014* Kliknij tu jeżeli film nie wyświetla się.
      Dzień chłopaka tradycyjnie jest okazją do zmagań sportowych. W tym roku rozegrane zostały spotkania, których uczestnikami byli chłopcy, dziewczęta, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół. Miejscem towarzyskiej rywalizacji był plac o wymiarach 18 m x 9 m, podzielony na równe połowy siatką. Siatka ochraniała również kibiców, sympatyków tej dyscypliny, a „Dnia chłopaka” w szczególności. Sześcioosobowe drużyny miały za zadanie wykazanie się umiejętnością posługiwania się przedmiotem w kształcie kuli o obwodzie 66 ±1 cm i masie 270 ±10 g, której najlepsi zawodnicy nadają szybkości przekraczające  30 m/s. W czasie naszych spotkań obowiązywało ograniczenie szybkości piłki ½ tej wartości ze względu na bezpieczeństwo zawodników, sędziego, widzów i samej hali sportowej ;-) Ideą przewodnią wysiłków było niedopuszczenie do kontaktu wspomnianej kuli z o boku 9 m na którym stała broniąca się drużyna. Średnio każdy zawodnik miał więc do obrony ładnych kilkanaście m2.
      Największym poświęceniem wykazał się arbiter na bieżąco reagując na chwilami gwałtowne zjawiska i procesy zachodzące na boisku.

      Pełna dokumentacja w postaci obrazów dynamicznych i statycznych znajduje się odpowiednio powyżej i poniżej.


* Kliknij tu jeżeli film nie wyświetla się.

      Na koniec w ramach przenikania się wiedzy między przedmiotami zadana została praca domowa. Należało policzyć, i tu był wybór: promień lub jak kto woli średnicę przedmiotu, który z jednej strony siatki na drugą przebijali uczestnicy zmagań. Sprawa jest banalnie prosta jeżeli mamy dane podane w akapicie wyżej i dostęp do serwisu WWW.SCIAGA.PL☻ Wystarczy wybrać odpowiedni dla tego kształtu ciała wzór. Mamy mały dylemat przy wyborze ✐  czy ✐ O = 2πr, a może ✐ P = 4πr2 (te prostsze ✐  czy ✐  na czaszę czyli wycinek wspomnianego przedmiotu raczej odpadają)!!!??? Jak już się zdecydowaliśmy należy:
    ☑ przekształcić wzór,
    ☑ podstawić dane,
    ☑ obliczyć wartości wraz z jednostkami,
    ☑ sprawdzić poprawność rozwiązania wraz z otrzymaną jednostką,
    ☑ udzielić odpowiedzi słownej.
    Prawda, że prost?

      ✏Dla bardziej dociekliwych otwarte pozostaje pytanie jaka jest maksymalna/minimalna objętość tego przedmiotu o nazwie handlowej Mikasa Odpowiedzi należy wstawiać na serwery serwisu WWW.ZADANE.PL pod nickiem w/g wzoru:
ZSRzeczniówNazwiskoImięKlasa*
*nie używamy polskich znaków diakrytycznych oraz znaków zastrzeżonych, w razie ich użycia będą obniżane oceny o 0,1 za każdy niewłaściwie użyty znak!
text - FizMan
foto&video - FOTO@GRAF
Zobacz dokumenty statyczne cz.  
Zobacz dokumenty statyczne cz.  
Zobacz dokumenty statyczne cz.    
Ostatnia modyfikacja:   15-11-2014 , 14:20
Liczba odwiedzin:  2562
Ostatnia wizyta:  19:42:21
3 grudnia 2023